Haberler
-
İşitme engelli çocuğu olan ailelerin eğitimi için "Ses Getirenler" projesi
İşitme engelli çocuğu olan ailelerin eğitimi için "Ses Getirenler" projesi
26 Ekim 2018

Samsung Electronics Türkiye ve Çocuk Eğitim Derneği tarafından hayata geçirilen proje kapsamında hazırlanan web sitesi aracılığı ile (www.sesgetirenler.com) 0-5 yaş arası ve henüz ilkokula başlamamış işitme engelli çocuğu olan ailelerin eğitim aşamaları destekleniyor.

Ses Getirenler projesi nedir? 
*Ses Getirenler Projesi'yle, işitme engelli çocukların erken çocukluk ve okul öncesi dönemde, yaşıtlarıyla paralel bir gelişim göstermeleri hedefleniyor.

*0-5 yaş arası ve henüz ilkokula başlamamış işitme engelli çocukların, gelişimlerini sürdürebilmeleri için aldıkları rehabilitasyon eğitimlerinin yanı sıra evlerde de aileleri tarafından desteklenmeleri gerekmektedir.

*Bu nedenle Ses Getirenler projesi, ailelerin işitme engelli çocuklarını evlerde nasıl eğitecekleri açısından önem taşıyor!

Projede neler yapılıyor? 
*Ses Getirenler web sitesi üzerinden yayınlanan;

*Aile Destekleme Videoları,

*Uzman Videoları

 

Aile Danışma Hattı ile erken çocukluk ve okul öncesi dönemde yaşıtlarıyla paralel gelişim gösteren işitme engelli çocukların, okula hazırlanmaları ve topluma daha kolay uyum sağlamaları hedefleniyor.

Proje nasıl işliyor?
İşitme engelli çocuğu olan aile, www.sesgetirenler.com adresinden üye oluyor, kendilerine yollanan onay şifresinden sonra sistemde, çocukları ile birlikte, evde ders çalışma tekniklerini içeren Aile Destek Videolarını izlemeye başlıyorlar.

Eğitimler haricinde Uzman Videoları bölümünde, uzman doktor, odyolog, konuşma terapisti ve özel eğitim uzmanı, okul öncesi dönem ve erken çocukluk dönemi alanlarında çalışan akademisyenlerin hazırladığı videoları ve Aile Videoları Bölümünde de işitme engelli çocuğu olan ailelerin tecrübelerini paylaştığı videoları izleyebiliyorlar.

Proje Samsung Electronics Türkiye ve Çocuk Eğitim Derneği tarafından hayata geçirilmiştir.

Kaynak;

https://www.acunn.com/haber/isitme-engelli-cocugu-olan-ailelerin-egitimi-icin-ses-getirenler-projesi-1124750-haber

KAYIT OL GİRİŞ YAP