Haberler
-
İşitme Engelli Sanatçılardan Piyano ve Gitar Dinletisi
İşitme Engelli Sanatçılardan Piyano ve Gitar Dinletisi
16 Şubat 2018
0-14 yaş arasındaki İşitme engelli çocukların eğitim projesi kapsamında; Çocuk Eğitim Derneği, Maslak Rotary Kulübü ve St Michel Fransız Lisesi bir araya geldi.
 
İstanbul Ataşehir’de 0-14 yaş arası işitme engelli çocuk ve ailelerine ücretsiz eğitim veren, işitme engelli bireylerin kaliteli eğitim almalarını sağlamak amacı ile faaliyet gösterip, yaptıkları ulusal projelerle ses getiren Çocuk Eğitim Derneği ve 1993 yılından bu güne sağlık, eğitim, kültür ve sanat konularında gerçekleştirdiği projeler ile topluma hizmet eden Maslak Rotary Kulübü, St Michel Fransız Lisesi çatısı altında özel bir etkinlik için buluştu.
 
2017 ve 2018 Eğitim ve Öğretim yılı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, bu sene ilk kez Çocuk Eğitim Derneğinin İşaret Dili öğretmeniyle işaret dili derslerine başlayan St. Michel Fransız Lisesi öğrencilerinin ev sahipliğinde ‘’Farkındalık yaratma ve Müzik dinletisi etkinliği’’ tarihi Lisesinin Jeanne d'Arc Sergi & Konser Salonunda gerçekleşti. 
 
Etkinlik öncesinde konuştuğumuz işaret dili eğitimi alan lise öğrencileri ‘’İşaret dilini öğrenmenin onlar için farklı bir deneyim olduğunu, işitme engelli bireylerle iletişim kurarak onları anlayabilmenin, onların hayatlarına işaret dili kullanarak dahil olmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirttiler ‘’.
 
Etkinlikte okul öncesi eğitimini Çocuk Eğitim Derneğinde alan işitme engelli ortaokul öğrencisi gitar sanatçısı Ayça Kayalı solo gitar performansıyla, işitme engelli piyano sanatçısı Esra Ceren Karayaka ise piyano dinletisiyle sahnedeydi. 
İşitme engelli bireylerin erken çocukluk döneminde cihazlandırıldıktan sonra erkenden eğitime başlamaları halinde neler başarabileceklerinin göstergesi olan işitme engelli gitar ve piyano sanatçıları etkinlik sonrasında ayakta alkışlandı.
KAYIT OL GİRİŞ YAP